Urlop narciarski w Sölden w Austrii
W 5-GWIAZDKOWYM HOTELU DAS CENTRAL

Atrakcje narciarskie klasy Premium na 429 hektarach tras zjazdowych od października do maja. Gorączka zawodów o puchar świata i lśniący przepych natury pełnej tajemnic. Współczesny luksus i tradycyjna atmosfera schronisk górskich – zimą w tyrolskim Sölden zapewniona jest niezwykła infrastruktura, spektakularne widoki i absolutna gwarancja śniegu.

Sölden żyje. Pulsuje. Ciągle odnajduje się na nowo. A 250 trzytysięczników są tam, gdzie zawsze. Tak samo jak silne poczucie istnienia: czystego, oryginalnego alpejskiego stylu życia. Sölden plasuje się wśród topowych zimowych kierunków w Alpach. Stanowi także tło do wielkich dzieł artystycznych np. przeboju kinowego z Jamesem Bondem „SPECTRE“.

Eventy łączą się tu z pięknem natury, sportem i rozrywką. Pozwól się zaprosić. Zimą w Sölden przeżyj urlop w pełni doskonały w 5-gwiazdkowym hotelu Das Central. Tutaj będziesz celebrował ALPINE . LUXURY . LIFE w jego najbardziej sportowej i eleganckiej formie.

Raj narciarski Sölden
CENTRUM ALPEJSKIEJ PRZYGODY

OŚRODEK NARCIARSKI – FAKTY

Czysta zabawa na nartach w liczbach

 • Powierzchnia stoków 429 ha 144 kilometrów tras zjazdowych z tego 69,8 km tras niebieskich, 44,8 km tras czerwonych, 27,4 km tras czarnych, 1,9 km szlaków narciarskich
 • Teren narciarski na poziomie 1350 – 3340 m
 • 31 nowoczesne wyciągi do szybkiego przewozu
 • Giggijochbahn i Gaislachkoglbahn – dwie najlepiej działające kolejki górskie na świecie
 • Gwarancja śniegu od października do maja dzięki wysokiemu położeniu terenu i dośnieżaniu sztucznym śniegiem na ok. 77% stoków
 • 2 narciarskie tereny lodowcowe
 • Ponad 33 przytulnych schronisk w ośrodku narciarskim w Sölden
 • Połączenie pomiędzy ośrodkiem zimowym a lodowcowym terenem narciarskim.
TRZY OGROMNE PLATFORMY WIDOKOWE

Najwyższe punkty Sölden

Sölden oferuje jako pierwsza i jedyna w Austrii miejscowość narciarska trzy 3-tysięczniki wyposażone w wyciągi na jednym legendarnym terenie „BIG 3“ Wszyscy mogą na nie wjechać. W ciągu jednego dnia. To znaczy: Urozmaicenie, dreszczyk emocji i triumfalne zdobycie szczytów góry na ponad 50 km. Teren wyposażony w najnowocześniejsze kolejki linowe, najlepiej przygotowane i zapierające dech w piersiach platformy widokowe na wysokości ponad 3000 m n.p.m.

3048 METRÓW NAD CODZIENNOŚCIĄ

Wykwintna kuchnia najwyższej klasy

Architektura. Design. Kuchnia Alpejska. Składniki na niezapomniane przeżycia ponad chmurami. Wina pierwszej klasy, chwile na szampana i wyrafinowane kreacje smakowe. Przyprawione topowa obsługą i niepowtarzalną panoramą. Nie ma bardziej ekskluzywnego miejsca na relaksacyjny przystanek niż ice Q. Wie o tym sam Daniel Craig, który jako James Bond w filmie SPECTRE ściga w Sölden przestępców – i najlepsze smaki….podczas wyjątkowego “dejeuner” w alpejskiej świątyni rozkoszy.

ZIMA DRŻY

Imprezy światowej renomy

Rozrywka w Sölden przewyższa wszystko co znane. FIS Skiweltcup-Opening na lodowcu Rettenbach świętują międzynarodowe sławy narciarskie. Scena DC na Giggijoch podczas festiwalu Electric Mountain zanosi w góry rytmy muzyki. Spektakularne jest także świętowanie zwycięstwa Hannibala przez 500 performerów na wysokości ponad 3000 metrów oraz toast za ekskluzywny smak wina na trzytysięczniku w naszym “Wein am Berg”. Tu napełniają swe kieliszki gwiazdy narciarskie, najznamienitsi wincerzy i wymagający smakosze.

Nowa instalacja nawiązująca do przygód Jamesa Bonda
James Bond - 007 ELEMENTS w Sölden

007 ELEMENTS – to nowy i unikatowy w skali globalnej, położony na wysokości 3050 m npm., świat przygód Jamesa Bonda, który urzeka fascynującym spojrzeniem na kręcenie filmu o Agencie 007!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Alpine . Luxury . Life
HOTEL DAS CENTRAL W SAMYM SERCU SÖLDEN

PRZYJEMNOŚĆ NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
Praktyczna filozofia

Hotel Central definiuje urlop w Sölden na najwyższym poziomie: Lekki luksus. Alpejskie poczucie istnienia. Szarmancka serdeczność – w scenerii przyrody, która przyciąga w magiczny sposób, czyni z jedynego 5-gwiazdkowego hotelu w Sölden główny cel tej atrakcyjnej miejscowości w Alpach. Dla poszukujących wytchnienia z nutą ekskluzywności.

Wymagający alpiniści. Dopieszczone rodzin. Mocni indywidualiści – ci wszyscy polecają hotel Das Central jako szczególne miejsce wypoczynku z 40-letnią tradycją. Serdeczne „Grüß Gott“ jest tutaj tak samo zwyczajowe jak kuchnia wyróżniona gwiazdkami na międzynarodowym poziomie.

Alpine . Luxury . Living
UNIKATY SZCZEGÓLNEGO RODZAJU

125 POKOI 7 SUIT KAŻDE POMIESZCZENIE UNIKATOWE
inspirujący świat mieszkania

Od romantycznego i rustykalnego stylu przez klasyczne i eleganckie dzieła, aż po nowoczesny język designerski – w hotelu Das Central w Sölden czeka na gości prywatny luksus. I ukoronowanie Alpine. Luxury . Life. Komfortowe pomieszczenia na poziomie 5 gwiazdek, intensywność i emocje. Przeciwieństwa codzienności. Kreatywne wzornictwo, które wykorzystuje alpejską przyrodę.

Dzięki temu każdy urlop spędza się zgodnie z życzeniem w innej aranżacji wnętrza: Zawsze coś nowego. Zawsze coś innego.

WYŚLIJ ZAPYTANIE TERAZ

Alpine . Luxury . Gourmet
GDZIE SMAKOSZE ODKRYWAJĄ NOWOŚCI

KULINARIA I WINO

Każda kreacja jest dziełem sztuki

W hotelu Das Central każda kulinarna kompozycja mistrza kucharskiego Michael Kofler jest sztuką sama w sobie. Każdego dnia na nowo i stale inspiruje się naszą ojczyzną, tyrolską kulturą smaku oraz Haute Cuisine dalekich krajów. Podczas tej przepięknej gry powstają doskonałe dzieła, które komponują się z rekomendacjami sommeliera Martin Sperdin. W winnicy hotelu Central spoczywa ponad 30 tysięcy butelek szlachetnych trunków.

RÓŻNORODNOŚĆ LEŻY W NASZEJ NATURZE

Kulinarny świat przygód

Najwyśmienitsza kuchnia smakoszy lub tradycyjny wieczór fondue w winiarni? Das Central wie, jak ciągle na nowo interpretować smakowanie. Restauracja hotelowa Feinspitz, restauracja à la carte Ötztaler Stube i winnica Central łączą kulinarną finezję ze szczególnym klimatem.

WYSZUKANE Z EKSKLUZYWNEGO MENU

Kulinarne świadczenia dodatkowe

 • Obfite śniadanie dla smakoszy z najlepszymi smakołykami z regionalnych gospodarstw ekologicznych, domowej roboty potrawy jajeczne, kolorowy bar z sokami i wiele innych.
 • Wyszukane owoce, bogate w witaminy rzędy smakołyków do podjadania i wiele innych atrakcji w bufecie ze zdrową żywnością wodnego świata Venezia
 • Delikatesowe 5-daniowe menu dla smakoszy z kuchni wyróżnionej gwiazdkami w Sölden.
 • Raz w tygodniu galowa kolacja ze szczególną atmosferą i wspaniałym 6-daniowym menu degustacyjnym.

Alpine . Luxury . Wellness
LUKSUS DLA ZMYSŁÓW

MIEJSCE, BY ZEBRAĆ SIŁY
Wodny świat Venezia

Spokój i witalność. Woda i ciepło. Zanurzyć się i poczuć skrzydła. Aby przybliżyć te najpiękniejsze uczucie z wszystkich doznań, stworzyliśmy wodny świat Venezia, który pełni funkcję basenu wypoczynkowego. Na trzech piętrach otwiera się sceneria na chwile, które oferują siły na długi czas.

Wdychaj nowe samopoczucie – na 1500 m². Na krytym basenie, w dziesięciu różnych saunach i łaźniach z oryginalną wenecką gondolą. Spędź relaksacyjne godziny w oazach dobrego samopoczucia. Zatop się w romantycznej atmosferze placu św. Marka. i zanurz w ciszę na łóżkach wodnych w azjatyckiej strefie wypoczynku.

ŚWIAT RELAKSU
Rezydencja Beauty & Wellness

Wyczucie i serdeczność. Profesjonalizm i kompetencja. Nasz zespół SPA z hotelu Das Central stanowi szczególne miejsce wyciszenia wellnes w Alpach. Nasi doskonale wyszkoleni pracownicy SPA, eksperci w swojej dziedzinie stosują terapie lecznicze z rożnych tradycji ze szczególnym wyczuciem.

W 16 gabinetach ekskluzywnej rezydencji Beauty and Wellnes naszego hotelu. Ty także odkryj tę różnorodność: mieszankę najpiękniejszych rytuałów orientalnych, azjatyckich i alpejskich praktyk leczniczych.

Wliczone zimowe atrakcje
AKTYWNY PROGRAM HOTELU CENTRAL

NAJWYGODNIEJSZA DROGA DO ŚWIATA NART
Własny autobus narciarski do stacji wyciągów.

Białe atrakcje urlopowe
NASZE PRZYGOTOWANIA DO ZIMY

I acknowledge that this site uses cookies for analysis purposes and for personalised content and advertising.
Book your dream holidays in our hotel!