Urlop narciarski w Sölden w Austrii
W 5-GWIAZDKOWYM HOTELU DAS CENTRAL

Atrakcje narciarskie klasy Premium na 429 hektarach tras zjazdowych od października do maja. Gorączka zawodów o puchar świata i lśniący przepych natury pełnej tajemnic. Współczesny luksus i tradycyjna atmosfera schronisk górskich – zimą w tyrolskim Sölden zapewniona jest niezwykła infrastruktura, spektakularne widoki i absolutna gwarancja śniegu.

Sölden żyje. Pulsuje. Ciągle odnajduje się na nowo. A 250 trzytysięczników są tam, gdzie zawsze. Tak samo jak silne poczucie istnienia: czystego, oryginalnego alpejskiego stylu życia. Sölden plasuje się wśród topowych zimowych kierunków w Alpach. Stanowi także tło do wielkich dzieł artystycznych np. przeboju kinowego z Jamesem Bondem „SPECTRE“.

Eventy łączą się tu z pięknem natury, sportem i rozrywką. Pozwól się zaprosić. Zimą w Sölden przeżyj urlop w pełni doskonały w 5-gwiazdkowym hotelu Das Central. Tutaj będziesz celebrował ALPINE . LUXURY . LIFE w jego najbardziej sportowej i eleganckiej formie.

Raj narciarski Sölden
CENTRUM ALPEJSKIEJ PRZYGODY

OŚRODEK NARCIARSKI – FAKTY

Czysta zabawa na nartach w liczbach

 • Powierzchnia stoków 429 ha 144 kilometrów tras zjazdowych z tego 69,8 km tras niebieskich, 44,8 km tras czerwonych, 27,4 km tras czarnych, 1,9 km szlaków narciarskich
 • Teren narciarski na poziomie 1350 – 3340 m
 • 31 nowoczesne wyciągi do szybkiego przewozu
 • Giggijochbahn i Gaislachkoglbahn – dwie najlepiej działające kolejki górskie na świecie
 • Gwarancja śniegu od października do maja dzięki wysokiemu położeniu terenu i dośnieżaniu sztucznym śniegiem na ok. 77% stoków
 • 2 narciarskie tereny lodowcowe
 • Ponad 33 przytulnych schronisk w ośrodku narciarskim w Sölden
 • Połączenie pomiędzy ośrodkiem zimowym a lodowcowym terenem narciarskim.
TRZY OGROMNE PLATFORMY WIDOKOWE

Najwyższe punkty Sölden

Sölden oferuje jako pierwsza i jedyna w Austrii miejscowość narciarska trzy 3-tysięczniki wyposażone w wyciągi na jednym legendarnym terenie „BIG 3“ Wszyscy mogą na nie wjechać. W ciągu jednego dnia. To znaczy: Urozmaicenie, dreszczyk emocji i triumfalne zdobycie szczytów góry na ponad 50 km. Teren wyposażony w najnowocześniejsze kolejki linowe, najlepiej przygotowane i zapierające dech w piersiach platformy widokowe na wysokości ponad 3000 m n.p.m.

3048 METRÓW NAD CODZIENNOŚCIĄ

Wykwintna kuchnia najwyższej klasy

Architektura. Design. Kuchnia Alpejska. Składniki na niezapomniane przeżycia ponad chmurami. Wina pierwszej klasy, chwile na szampana i wyrafinowane kreacje smakowe. Przyprawione topowa obsługą i niepowtarzalną panoramą. Nie ma bardziej ekskluzywnego miejsca na relaksacyjny przystanek niż ice Q. Wie o tym sam Daniel Craig, który jako James Bond w filmie SPECTRE ściga w Sölden przestępców – i najlepsze smaki….podczas wyjątkowego “dejeuner” w alpejskiej świątyni rozkoszy.

ZIMA DRŻY

Imprezy światowej renomy

Rozrywka w Sölden przewyższa wszystko co znane. FIS Skiweltcup-Opening na lodowcu Rettenbach świętują międzynarodowe sławy narciarskie. Scena DC na Giggijoch podczas festiwalu Electric Mountain zanosi w góry rytmy muzyki. Spektakularne jest także świętowanie zwycięstwa Hannibala przez 500 performerów na wysokości ponad 3000 metrów oraz toast za ekskluzywny smak wina na trzytysięczniku w naszym “Wein am Berg”. Tu napełniają swe kieliszki gwiazdy narciarskie, najznamienitsi wincerzy i wymagający smakosze.

Nowa instalacja nawiązująca do przygód Jamesa Bonda
James Bond - 007 ELEMENTS w Sölden

007 ELEMENTS – to nowy i unikatowy w skali globalnej, położony na wysokości 3050 m npm., świat przygód Jamesa Bonda, który urzeka fascynującym spojrzeniem na kręcenie filmu o Agencie 007!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Alpine . Luxury . Life
HOTEL DAS CENTRAL W SAMYM SERCU SÖLDEN

PRZYJEMNOŚĆ NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE
Praktyczna filozofia

Hotel Central definiuje urlop w Sölden na najwyższym poziomie: Lekki luksus. Alpejskie poczucie istnienia. Szarmancka serdeczność – w scenerii przyrody, która przyciąga w magiczny sposób, czyni z jedynego 5-gwiazdkowego hotelu w Sölden główny cel tej atrakcyjnej miejscowości w Alpach. Dla poszukujących wytchnienia z nutą ekskluzywności.

Wymagający alpiniści. Dopieszczone rodzin. Mocni indywidualiści – ci wszyscy polecają hotel Das Central jako szczególne miejsce wypoczynku z 40-letnią tradycją. Serdeczne „Grüß Gott“ jest tutaj tak samo zwyczajowe jak kuchnia wyróżniona gwiazdkami na międzynarodowym poziomie.

Alpine . Luxury . Living
UNIKATY SZCZEGÓLNEGO RODZAJU

125 POKOI 7 SUIT KAŻDE POMIESZCZENIE UNIKATOWE
inspirujący świat mieszkania

Od romantycznego i rustykalnego stylu przez klasyczne i eleganckie dzieła, aż po nowoczesny język designerski – w hotelu Das Central w Sölden czeka na gości prywatny luksus. I ukoronowanie Alpine. Luxury . Life. Komfortowe pomieszczenia na poziomie 5 gwiazdek, intensywność i emocje. Przeciwieństwa codzienności. Kreatywne wzornictwo, które wykorzystuje alpejską przyrodę.

Dzięki temu każdy urlop spędza się zgodnie z życzeniem w innej aranżacji wnętrza: Zawsze coś nowego. Zawsze coś innego.

WYŚLIJ ZAPYTANIE TERAZ

Alpine . Luxury . Gourmet
GDZIE SMAKOSZE ODKRYWAJĄ NOWOŚCI

KULINARIA I WINO

Każda kreacja jest dziełem sztuki

W hotelu Das Central każda kulinarna kompozycja mistrza kucharskiego Michael Kofler jest sztuką sama w sobie. Każdego dnia na nowo i stale inspiruje się naszą ojczyzną, tyrolską kulturą smaku oraz Haute Cuisine dalekich krajów. Podczas tej przepięknej gry powstają doskonałe dzieła, które komponują się z rekomendacjami sommeliera Martin Sperdin. W winnicy hotelu Central spoczywa ponad 30 tysięcy butelek szlachetnych trunków.

RÓŻNORODNOŚĆ LEŻY W NASZEJ NATURZE

Kulinarny świat przygód

Najwyśmienitsza kuchnia smakoszy lub tradycyjny wieczór fondue w winiarni? Das Central wie, jak ciągle na nowo interpretować smakowanie. Restauracja hotelowa Feinspitz, restauracja à la carte Ötztaler Stube i winnica Central łączą kulinarną finezję ze szczególnym klimatem.

WYSZUKANE Z EKSKLUZYWNEGO MENU

Kulinarne świadczenia dodatkowe

 • Obfite śniadanie dla smakoszy z najlepszymi smakołykami z regionalnych gospodarstw ekologicznych, domowej roboty potrawy jajeczne, kolorowy bar z sokami i wiele innych.
 • Wyszukane owoce, bogate w witaminy rzędy smakołyków do podjadania i wiele innych atrakcji w bufecie ze zdrową żywnością wodnego świata Venezia
 • Delikatesowe 5-daniowe menu dla smakoszy z kuchni wyróżnionej gwiazdkami w Sölden.
 • Raz w tygodniu galowa kolacja ze szczególną atmosferą i wspaniałym 6-daniowym menu degustacyjnym.

Alpine . Luxury . Wellness
LUKSUS DLA ZMYSŁÓW

MIEJSCE, BY ZEBRAĆ SIŁY
Wodny świat Venezia

Spokój i witalność. Woda i ciepło. Zanurzyć się i poczuć skrzydła. Aby przybliżyć te najpiękniejsze uczucie z wszystkich doznań, stworzyliśmy wodny świat Venezia, który pełni funkcję basenu wypoczynkowego. Na trzech piętrach otwiera się sceneria na chwile, które oferują siły na długi czas.

Wdychaj nowe samopoczucie – na 1500 m². Na krytym basenie, w dziesięciu różnych saunach i łaźniach z oryginalną wenecką gondolą. Spędź relaksacyjne godziny w oazach dobrego samopoczucia. Zatop się w romantycznej atmosferze placu św. Marka. i zanurz w ciszę na łóżkach wodnych w azjatyckiej strefie wypoczynku.

ŚWIAT RELAKSU
Rezydencja Beauty & Wellness

Wyczucie i serdeczność. Profesjonalizm i kompetencja. Nasz zespół SPA z hotelu Das Central stanowi szczególne miejsce wyciszenia wellnes w Alpach. Nasi doskonale wyszkoleni pracownicy SPA, eksperci w swojej dziedzinie stosują terapie lecznicze z rożnych tradycji ze szczególnym wyczuciem.

W 16 gabinetach ekskluzywnej rezydencji Beauty and Wellnes naszego hotelu. Ty także odkryj tę różnorodność: mieszankę najpiękniejszych rytuałów orientalnych, azjatyckich i alpejskich praktyk leczniczych.

Wliczone zimowe atrakcje
AKTYWNY PROGRAM HOTELU CENTRAL

NAJWYGODNIEJSZA DROGA DO ŚWIATA NART
Własny autobus narciarski do stacji wyciągów.

Białe atrakcje urlopowe
NASZE PRZYGOTOWANIA DO ZIMY

Book your dream holidays in our hotel!